Lunaparki.com.pl

Opis wybranych atrakcji


Przedstawienia i parady

Europa Park Europa-Park to nie jest zwykłe wesołe miasteczko. To ogromne centrum rozrywki, tworzone przez prawdziwych profesjonalistów, doskonałych artystów, aktorów, zawodowych sportowców i gwiazdy estrady. Poza typowymi "stacjonarnymi" atrakcjami, w Europa-Park znajdziemy kina i sale widowiskowe, w których odbywają się barwne przedstawienia. "Europejskimi" ulicami przechodzi codziennie roztańczony korowód. Tej paradzie przewodzi maskotka parku – Euromaus czyli EUROMYSZKA. Spektakle i parady przygotowuje ponad 150 artystów z 22 krajów.

Atrakcje dla gości w każdym wieku

Europa Park Europa-Park czeka na gości w każdym wieku. Najmłodsi nie będą się nudzić. Popłyną statkiem parowym po Missisipi, a na pokładzie "African Queen" zobaczą bogactwo dzikiej natury i piękno dżungli. Tutaj trzeba się liczyć z niezwykłymi przeżyciami i możliwością spotkania dzikich zwierząt! Na dzieci czeka również wodny plac zabaw, a więc do wody marsz!

To także ulubione miejsce wycieczek dla osób starszych. Znajdziemy tutaj ponad 550-letni park pałacowy ze starym drzewostanem i pięknymi rabatami kwiatowymi. Ten zaczarowany ogród, to kraina zieleni, spokoju i relaksu. W Europa-Park mogą Państwo podziwiać wspaniałe, i wiernie odtworzone wioski z 13 europejskich krajów. Architektonicznie wyróżnia się dom szwarcwaldzki - czyli siedziba komornika z XV wieku, znajdująca się w alei niemieckiej.

OPIS WYBRANYCH ATRAKCJI

Whale Adventures - Splash Tours

Europa Park - Whale Adventures - Splash Tours>> Islandia
Ahoj załogo! Czeka na Was łódź, którą wybierzecie się na rejs wokół wulkanicznej Islandii. Spotkacie wieloryby oraz innych mieszkańców morza. Uważajcie tylko, by łódź innego podróżnika nie zbliżyła się zanadto do Waszej. Na szczęście, jesteście wyposażeni w wodne działa...

Blue Fire Megacoaster powered by GAZPROM

Europa Park - Blue Fire Megacoaster>> Islandia
Ruszamy. Najpierw bardzo powoli i w ciemnościach. Kolejka nagle zatrzymuje się. Napięcie rośnie, serce wali jak dzwon. Start! Niesamowite przyśpieszenie, w 2,5 sekundy do setki! To co zaczęło się powolną jazdą przez ciemny tunel, zmienia się w szalony pęd, niezapomniane przeżycie pełne emocji i zawrotnej prędkości. Czekają Was też obroty o 360 stopni.

Water Rollercoaster Poseidon

Europa Park - Water Rollercoaster Poseidon>> Grecja
To wyjątkowa atrakcja wodna - połączenie kolejki i łodzi. Zabawa dla całej rodziny gwarantowana. Trasa prowadzi przez antyczną świątynię, a dalej szybko przez górę i dolinę. Jeszcze tylko szybki zakręt i dalej do świata Posejdona- greckiego boga morza. Chwila oddechu i znów zanurzamy się w spienionym odmęcie. Pewnie Posejdon też się świetnie bawi!

Silver Star

Europa Park - Silver Star>> Francja
Najwyższy i największy rollercoaster Europy. Ogrom emocji! Możecie naprawdę poczuć się upojeni prędkością, którą znają tylko kierowcy Formuły 1. Zanim wsiądziecie do kolejki, zrelaksujecie się oglądając wystawę przygotowaną przez firmę Mercedes Benz , poświęconą właśnie Formule 1. Poczujcie atmosferę panująca w boxach. Sama jazda to prawdziwy odlot. Wysokość 73m, prędkość do 130 km/h, siła odśrodkowa do 4 g. Blue Fire to niesamowita kombinacja zawrotnej szybkości i poczucia nieważkości.

Fjord- Rafting

Europa Park - Fjord- Rafting>> Skandynawia
Spływ rwącym górskim potokiem, którego trasa wiedzie przez skandynawskie bezdroża. Podróż zaczyna się spokojnie, do momentu, w którym pierwsza fala uderzy o Wasz ponton. Dalej trzeba jeszcze pokonać zdradziecki przełom rzeki.

Science House

Europa Park - Science HouseZnajduje się bezpośrednio przy głównym wejściu do parku. To tutaj tajemnicze zjawiska przyrodnicze wyjaśniane są za pomocą pasjonujących eksperymentów i wspaniałych prezentacji. W wielkim laboratorium o powierzchni około 1000 m2, każdy może poczuć się jak naukowiec. Zasada działania lasera, tajemnice ludzkiego mózgu czy fenomen lawiny. Mnóstwo ciekawych informacji, podanych w przystępny sposób. Rozrywka dla całej rodziny. Bilety wstępu do Science House można zarezerwować niezależnie od wizyty w Europa Park.

Family Rollercoaster Pegasus

Europa Park - Family Rollercoaster Pegasus>> Grecja
W ruinach starożytnego miasta, na najmłodszych odwiedzających czeka wspaniały rollercoaster. Cały świat antyczny drży w posadach gdy Pegasus pikuje z w wysokości 15m i pędzi przez grecką część parku. Po prostu bosko!Partnerem serwisu jest: Dertour Polska * Strona G³ówna - Kontakt - O nas - Zapytanie o wyjazd * brak pluginu Flash