Lunaparki.com.pl

Opis wybranych atrakcji.


LEGOLAND Deutschland - MINILANDFascynująca mieszanka rozrywki i nauki przez zabawę. Połącz rozrywkę z edukacją, tak jak łączysz ze sobą elementy z klocków LEGO. Serce Parku stanowi MINILAND - kraina zminiaturyzowanych budowli z różnych zakątków Europy. Stworzone z klocków LEGO modele miast i budynków oddają w najdrobniejszych szczegółach najsłynniejsze dzieła architektoniczne. A żeby jeszcze bardziej zaskoczyć odwiedzających i odzwierciedlić sceny z codziennego życia wiele elementów (np. łódki, samochody, tramwaje i postacie) porusza się i przyciąga uwagę niesamowitą pieczołowitością wykonania. Do odtworzenia tego miniaturowego świata, gdzie m.in. można podziwiać weneckie kanały, monachijskie lotnisko, holenderskie wiatraki, szwajcarskie zabytki, berliński Reichstag i wieżę telewizyjną użyto ponad 25 milionów klocków LEGO. Ogromne wrażenie robi największa na świecie budowla z klocków LEGO - monachijski stadion Allianz Arena zbudowany z ponad miliona drobnych elementów. Tu naprawdę jest co oglądać! Fani piłki nożnej mogą dodatkowo przejść się po alei gwiazd i rozpoznać słynne postacie światowego futbolu.

LEGOLAND Deutschland - Aquazone Wave RacersSpecjalnie dla wielbicieli akcji przygotowano: kolejki, karuzele i rollercoastery, przejażdżkę ślizgaczami i wodny pojedynek. Wyzwaniem dla aktywnych będzie wjazd na wieżę Kids-Power-Tower możliwy tylko przy użyciu siły własnych mięśni. Podobnie pojazdy Tret-o-Mobil poruszać się będą tym szybciej, im silniej naciśniemy na pedały. Mali kapitanowie mogą sterować statkiem podczas rejsu w porcie. A w trakcie pirackiej bitwy morskiej Kapitana Nicka wodne armatki sieją spustoszenie wśród załóg innych statków i nabrzeżnej publiczności tym bardziej, im mocniej napędzamy je korbką i celniej przymierzamy strzały! W świecie robotów BIONICLE przygotowano symulatory ruchu dla tych, którzy potrzebują wyjątkowej dawki adrenaliny i gotowi są na najmocniejsze wyzwania.

LEGOLAND Deutschland - ATLANTIS by SEA LIFEJedyną w swoim rodzaju atrakcją jest podwodna wycieczka po zatopionym mieście wśród ławic kolorowych rybek, rekinów, płaszczek i zaginionych skarbów LEGO w pierwszym w Niemczech Podwodnym Świecie LEGOLAND ATLANTIS by SEA LIFE. W akwarium z 500.000 litrów wody ponad 1300 tropikalnych ryb opływa pojazdy i modele zbudowane z ponad miliona klocków LEGO. Widzowie zewsząd otoczeni są podwodną scenerią - zwłaszcza blisko w ośmiometrowym panoramicznym tunelu, gdzie oko w oko można się spotkać z rekinem.

Szczególnie dla dzieci: również dla najmłodszych i najmniejszych fanów klocków LEGO przygotowano mnóstwo radości i przygód - niezależnie od wieku i wzrostu! Zapraszamy na obrotową wieżę widokową, do centrum budowy i testowania klocków, na przejażdżkę kolejką LEGOLAND Express i do LEGO Studios z aktualnymi filmami 4D (np. Bob Budowniczy).

LEGOLAND DeutschlandAdepci Szkoły Jazdy LEGOLAND w wieku od 7 do 13 lat mogą uzyskać swoje pierwsze prawo jazdy. A w centrum LEGO MINDSTORMS i w Akademii LEGO można tworzyć nowe modele z klocków, zbudować robota i zaprogramować go na komputerze, tak, aby pokonał tor przeszkód.

Fani przygód przeżyją tu niezapomniane chwile: w dżungli - podczas X-PEDITION lub w trakcie afrykańskiego safari. Od czerwca 2011 nowością będzie Star Wars Miniland - Kraina dla wielbicieli wszystkich sześciu części sagi Gwiezdnych Wojen: Mistrz Yoda, Darth Vader, Obi-Wan Kenobi i Luke Skywalker poruszają się i odgrywają filmowe sceny po naciśnięciu przycisku, a słynne gwiezdne pojazdy osiągają wysokość do 2 metrów.

Oczywiście w LEGOLAND nie brakuje części "historycznej" ze smokami, zamkiem i turniejem rycerskim, a wszyscy chętni mogą poddać się próbie wyciągnięcia królewskiego miecza z zaczarowanej skały.

Rozrywkowej różnorodności dopełniają ciekawe i profesjonalne show oraz kolorowe przedstawienia na trzech scenach LEGOLANDu. Przy takiej ilości atrakcji dzień upływa naprawdę błyskawicznie. Ale to nie szkodzi, bo przecież można łatwo przedłużyć swój pobyt i zarezerwować nocleg w wiosce wakacyjnej LEGOLAND tuż obok parku i spędzić ten czas jak prawdziwy bohater! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zalecamy wcześniejszą rezerwację przez nasz serwis.Partnerem serwisu jest: Dertour Polska * Strona G³ówna - Kontakt - O nas - Zapytanie o wyjazd * brak pluginu Flash